Staff Members:  The list of staff members as of the year 2018.

NAMEQualificationSubjects
Major                Minor
1Munyambabazi DanBA.Ed. &Masters in Public AdminHistory               CRE
2Hakizumwami BukerBAA PGDE         Dipl in CouncilingGEO                    History
3Hafasha StevenB.sc. EducationMath                   Physics
4Mbonyebyombi MurodocaiDip EducationFine Art
5Ntirandekura ChristopherDip EducationLit                        English
6Mbonye Aggrey HanBBAEconomics        Entrepren
7Maniraguha JosephB.sc. EducationPhysics                Math
8Twesigye InnocentBA. EducationMath                   Geo
9Maniraguha BenonBsc. EducationChemistry          Bilogy
10Abarikugamba BensonBA. EducationGEO                    History
11Kamugisha OnesimusBSC EducBiology                Chem
12Seburakeye MichealDip EducationChem                  Biology
13Atwebembere BensonDip EducationCRE
14Bigirimana JuliusBA. EducationPhysics                Math
15Mukiza JohnB.sc. EducationChemistry           Biology
16Tuyambaze JuliusBA.ICTICT
17Nsabiyumva DavidBA.EducationEng                       lit
18Twubahe JasperBA.EducationEng                       lit
19Atuheire DaphineBA.EducationEng                       lit
20Uwera LilianBA.EducationEcon                    French
21Uwamahoro AmosBA.EducationEng                       lit
22Ndagijimana VallenceDip EducationGeo                     Political
23Friday StephenDip EducationCommerce         Entrep
24Benda WilberforceDip EducationMath                   Geo
25Hakizimana John BoscoDip EducationFrench
26Mfitumukiza BernardBA.EducationFrench
27Harerimana RodgersBA. ICTICT
28Niyonzima FredBA.EducationMath                   Physics
29Turiho Ahabwe FelexBsc.EducationBiology                Chem
30Tumushime EmmanuelBA.EducationGeo                       History
31Habumugisha DonatBsc. EducationAgric
32Iraguha HerbertBsc.EducationAgric
33Ntirenganya EmmanuelBA.sc.EducationChem                  Math
34Nzitabakuze LaurenceDip EducationPhysics                Math
35Tumuhimbaze RichardDip EducationAgric
36Yatuha LuckyDip EducationHistory               CRE
37Saidi DaudiBA.EducationFine Art
38Tuyishime BrianBA.EducationGeo                      ICT
39Hafashimana RobertBA.EducationHistory               CRE
40Habiyaremye JeromeDip EducationEng                       lit
41Kwihangana GeorgeSenoir threeOffice messanger
42Musabyimana ChristineDipl in Secretarial servicesSecretary
43Nyiraguhirwa MableDiplo in AcoountancyAccountant
44Nakato JustineDiplo in AcoountancyBursar
45Nyirandakize JoviaCertifacate in LibrarianshipLibrarian
46Nyirampano SylviaDiploma in NursingSchool Nurse
47Noheri GloriaCertificate in Laboratory manLaboratory Attendant
48Nyirahakiza JulietDiploma in Secretarial servicComputer lab Attendant
49Chizanye ScoviaPrimary FourCleaner
50Tugume HerbertSenoir OneGate keeper
51Uwayezu AnatoriPrimary Fivewaiter
52Mwesigye Innocent Primary Fourwaiter
53Ndengeyintwari KilombaNone ———waiter
54Hanyurwipfura EvaristPrimary Threewaiter
55Sunday JuliusPrimary twowaiter
56Maniragaba JohnSenoir twowaiter
57Sibomana JohnPrimary threewaiter
58Manirakiza NarisensioPrimary Fourwaiter
59Sam RwanikaJunior oneNight watchman
60Annet MahirweDiploma in Secretarial servicComputer Lab attendant
61KarimanyaNone ———Day watchman
62Gapere AlysePrimary TwoNight watchman
63Laban MusabyimanaBsc EducationBiology                Chem
64Muhawe WillyDiploma in EducationHistory             Geography
65Mbonimpa GaracianoDiploma in EducationCommerce         Entrep